۵۰ وقف برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در اصفهان به ثبت رسید

50 وقف برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در اصفهان به ثبت رسید

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰ وقف از سوی واقفان نیک اندیش برای کمک به سیل زدگان، زلزله زدگان و امامزادگان در سامانه این اداره کل به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام رضا صادقی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارزش وقف های جدید بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است که از این میزان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به سیل زدگان وقف شده است. وی اظهار داشت: به دنبال وقوع سیل از ابتدای سال جاری در برخی استان های کشور این اداره کل با همکاری هیات امنای بقاع متبرکه از محل موقوفات منطبق و همچنین جمع آوری کمک های خیرین سه محموله به ارزش ۲ میلیارد ریال برای سیل زدگان استان لرستان و خوزستان ارسال کرده است. وی این محموله ها را شامل مواد غذایی، پتو، چادر، برنج، روغن، شکر ذکر کرد. ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان آمادگی آن را دارند تا کمک های خیرین را جهت ارسال به منطق سیل زده دریافت کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان یادآور شد: اصفهان به عنوان استان معین خوزستان در بحث طبخ غذای گرم روزانه سه هزار پرس غذای گرم را طبخ و بین سیل زدگان توزیع کرده است. وی خاطرنشان کرد: بر این اساس ترغیب مردم برای وقف‌ های جدید با نیت بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و طوفان در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

صادقی همچنین از مردم استان به ویژه اقشار پردرآمد استان خواست تا وقف‌ های خود را براساس نیاز‌ های روز برای کمک به سیل زدگان و زلزله زدگان اختصاص دهند تا هنگام بروز بلایای طبیعی به موقع از آن برای کمک به مردم استفاده شود. در استان اصفهان ۷۱۸ باب امامزاده و ۱۵ هزار و ۲۰۰ موقوفه وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و ۳۱۶ مسجد، ۹۸۰ حسینه، حدود ۱۵۰ حوزه علمیه و مابقی موقوفات منفعتی است که این موقوفات حدود ۴۵ هزار رقبه را شامل می شود.

مطالعه کنید
بلایای طبیعی و مدیریت بحران

لبنک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها