تورم و گرانی در تامین هزینه تجهیزات توانبخشی بهزیستی

تورم و گرانی در تامین هزینه تجهیزات پزشکی بهزیستی

سازمان بهزیستی و سایر نهاد ها

با توجه به این که خدمات سازمان بهزیستی، خود نوعی درمان محسوب می شود، می توان گفت از مشکلات مهم این سازمان، در حوزه پیشگیری و توانبخشی است و لازم است که ارتباط بین سازمان بهزیستی و ارگان های مربوطه و مردم همواره حفظ شود.
به طور کلی اگر جامعه وظایف خود را به درستی انجام ندهد، آسیب ها و معضلات جامعه افزایش می یابد. به طور مثال صدمات ناشی از تربیت نادرست کودکان، نوجوانان و جوانان در نهاد خانواده و به دنبال آن آموزش و پرورش در آینده، متوجه سازمان بهزیستی می شود.

تورم و گرانی در تامین هزینه تجهیزات پزشکی بهزیستی

تورم و گرانی در تامین هزینه تجهیزات پزشکی بهزیستی

توانبخشی

در علوم بهداشتی، توانبخشی یا باز توانی فرآیندی است که در آن به فرد بیمار کمک می شود تا توانایی و مهارت از دست رفته خود را به دست آورد. مبحث توانبخشی بسیار گسترده است که سازمان بهزیستی نقش بسزایی در جهت ارائه خدمات به مردم ایفا می کند. سازمان بهزیستی یکی از متعالی ترین نهاد هایی است که با هدف رسیدگی به آسیب ها و مشکلات مردم به آحاد مردم خدمت رسانی می کند.

تورم و گرانی تجهیزات

یکی از بزرگ ترین مشکلات این سازمان، کمبود بودجه کافی در راستای تحقق بخشیدن به وظایفش است. متاسفانه در حال حاضر با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز، در تهیه لوازم و تجهیزات کمک توانبخشی، با مشکلاتی رو به رو هستیم.
این مشکلات از طرفی در فرآیند خرید تاثیر گذار بوده است و از طرف دیگر با بالا رفتن قیمت ارز، امکان خرید را محدود تر می کند.
با توجه به این که یکی از فعالیت های سازمان بهزیستی، تامین تجهیزات کمک توانبخشی برای معلولان است. بنابراین یکی از دغدغه های اصلی سازمان بهزیستی تهیه این تجهیزات همانند چشم، گوش، دست و پا برای معلولان است که باید کالا های با کیفیت و مرغوب برای بیماران تهیه شود.

مطالعه کنید
۱۵ هزار واحد مسکونی برای مدد جویان دارای معلولیت ساخته می شود

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها