تسهیلات ویژه دولت برای بهبود یافتگان مواد مخدر

تسهیلات ویژه دولت برای بهبود یافتگان مواد مخدر

آغاز به کار مرکز ترک اعتیاد اخوان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: کارگاه‌ هایی که از بهبود یافتگان اعتیاد به‌ کار گیری کنند، تسهیلات قرض ‌الحسنه دریافت می‌ کنند.

مجتبی بیرانوند، تجلیل از بهبود یافتگان و خانواده آن‌ ها، اظهار کرد: دولت به بهبود یافتگانی که برای خود، شغل را ایجاد کنند، تسهیلات چهار درصدی اعطا می ‌کند.

وی، خاطر نشان کرد: البته برای تائید این امر، بهزیستی و یا سایر دستگاه‌ های مربوطه بایستی بهبود یافتگی شخص را تائید کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان، خاطر نشان کرد: کارگاه‌ هایی که افراد بهبود یافته را به کار گیری کنند از تسهیلات ویژه چهار درصدی بهره‌ مند خواهند شد.

بیرانوند هم چنین گفت: یکی دیگر از مشوق ‌های دولت برای بهبود یافتگان، تقبل ۵۰ درصدی هزینه‌ های بیمه ‌ای خویش ‌فرمایی و کار فرمایی است.

وی افزود: یکی از مواردی که به ‌طور جد پیگیری آن هستیم، اشتغال بهبود یافتگان در دستگاه‌ های اجرایی (همانند شهرداری ‌ها، شرکت‌ های خدماتی و…) است که لازم است درصدی از اشتغال دستگاه‌ ها به بهبود یافتگان اختصاص یابد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در ادامه با بیان این که موضوعی که در استان پیگیری می‌ کنیم بحث مراقبت بعد از خروج است، افزود: از ابتدای عمر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان، چنین موضوعی انجام‌ نشده بود که ما را آغاز کرده ‌ایم و با دقت به آن می‌ پردازیم.

بیرانوند تأکید کرد: هدف ما این است، افرادی که از مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ خارج می‌ شوند بعد از آن نیز مجدد گرفتار این آسیب نشوند.

مطالعه کنید
پیشگیری در حوزه بهداشت باعث کاهش هزینه‌ های درمانی افراد می‌ شود

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها