افزایش موقتی ازن در هوای تهران

افزایش موقتی ازن در هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با کاهش میزان ناپایداری ‌های جوی طی برخی ساعات امروز بر غلظت برخی آلاینده‌ ها از جمله ازن افزوده می ‌شود.

پیش ‌بینی‌ های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، نشان دهنده برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف در بیشتر ساعات امروز است که به ‌تدریج همراه با در دسترس بودن سایر عوامل مورد نیاز برای شکل گیری آلاینده ازن، برای برخی ساعات بعد از ظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می‌ شود.

هر چند وزش باد در برخی ساعات امروز در بهبود نسبی کیفیت هوا نسبت به روز گذشته موثر است، اما به‌ تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه و ازدیاد تردد خودرو ها در بعضی ساعات، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ ها دور از انتظار نیست که این شرایط، کاهش موقتی کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ ها در برخی ساعات امروز، وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران به ‌طور موقت در آستانه شرایط ناسالم به‌ ویژه برای گروه‌ های حساس قرار می‌ گیرد.

این وضعیت جوی تا فردا کم و بیش ادامه دارد و برخی ساعات همراه با وزش باد است. از این رو بر غلظت برخی آلاینده‌ ها از جمله آلاینده ازن و ذرات معلق، به ‌طور موقت افزوده می ‌شود که کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

همچنین طی برخی ساعت، فردا شب روند افزایشی در غلظت آلاینده‌ ها مشاهده می ‌شود که عمدتا ناشی از افزایش حجم ترافیک در این بازه زمانی است.

مطالعه کنید
اینفوگرافیک آلاینده های مخرب محیط زیست

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۶۳ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم است.

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها