شناسایی ۱۹۰۰ کودک زیر پنج سال دارای سو تغذیه در گیلان

شناسایی ۱۹۰۰ کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در گیلان

تعداد زیادی از کودکان بشاگرد دچار مشکل سو تغذیه و بیماری های ناشی از مسائل بهداشتی هستند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹۰۰ کودک زیر پنج سال دارای سو تغذیه در گیلان شناسایی ‌شده ‌اند، گفت: برای رفع سو تغذیه این کودکان ۷۶۰ میلیون تومان در قالب تهیه سبد غذایی هزینه شده است.

عباس فلاحتی با اشاره به اینکه با بهره‌ گیری از نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده، خدمات بیمه‌ ای پایه برای مددجویان ساکن در شهر های بالای ۲۰ هزار نفر ارائه می ‌شود، گفت: همه بیمه ‌شدگان دارای پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت هستند که با اجرای بیمه مبتنی بر نظام ارجاع و پزشک خانواده، دسترسی مناسب و عادلانه به خدمات سلامت و کاهش هزینه‌ های درمان ایجاد شده است.

فلاحتی، تشکیل پرونده پزشکی نزد پزشک خانواده برای هر بیمار، کسب خدمات مشاوره پزشکی از پزشک خانواده، جلوگیری از مراجعات مکرر و غیر ضروری به پزشکان مختلف و اجتناب از مصرف بی‌ رویه دارو و خدمات پاراکلینیک، تعیین اولویت ‌های درمانی در برنامه‌ ریزی مناسب با اعتبارات سرانه درمان را از جمله مزایا و دستاورد های بیمه خانوار های تحت حمایت عنوان کرد.

فلاحتی با بیان اینکه در چهار ماهه سال جاری ۹ هزار و ۴۷۴ نفر از مددجویان گیلانی خدمات بیمه مکمل شامل ما به ‌التفاوت هزینه ‌های درمانی مددجویان خارج از مشمول بیمه پایه به‌ ویژه بیماران خاص و صعب ‌العلاج دریافت کرده ‌اند، افزود: در این راستا یک میلیارد و ۷۸۲ میلیون تومان بابت بیمه مکمل پرداخت ‌شده است.

مطالعه کنید
مواد مخدر در مدارس هرمزگان مصرف می ‌شود؟

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمه پایه مددجویان شهر های بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت توسط سازمان بیمه سلامت در چارچوب دفترچه ‌های سایر اقشار انجام می‌ گیرد و مددجویان با انتخاب پزشک خانواده، توسط کمیته امداد به دفاتر پیشخوان دولت معرفی ‌شده و دفترچه‌ های بیمه سلامت را دریافت می ‌کنند.

فلاحتی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹۰۰ کودک زیر پنج سال دارای سو تغذیه در گیلان شناسایی ‌شده‌ اند، افزود: برای رفع سو تغذیه این کودکان، ۷۶۰ میلیون تومان در قالب تهیه سبد غذایی هزینه شده است که بر اساس مصرف روزانه دو هزار کالری تعیین‌ شده و به‌ طور متوسط ماهیانه برای هر کودک ۱۰۰ هزار تومان در قالب سبد غذایی پرداخت می ‌شود.

فلاحتی حمایت از مادران باردار و شیرده تحت حمایت یکی دیگر از اقدامات این نهاد در چهار ماهه سال جاری بوده است، گفت: ۱۶ نفر از مادران باردار و شیرده تحت حمایت سبد غذایی به ارزش شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده ‌اند که بر اساس انرژی، دو هزار کالری در روز تهیه و اهدای این سبد غذایی تا دو سال بعد از زایمان نیز ادامه دارد.

فلاحتی با اینکه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان با مشارکت آنان و کمیته امداد برای توانمند سازی آن‌ ها، رسیدن به خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ ها در بین جامعه هدف انجام می ‌شود، ادامه داد: بیمه‌ شدگان می ‌توانند، از تمامی مزایای بیمه ‌های تامین اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، از کار افتادگی و درمان استفاده کنند.

مطالعه کنید
سندرم داون

فلاحتی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۸۸ نفر از زنان سرپرست خانوار زیر ۵۵ سال، ۵۷۱ نفر از مجریان طرح ‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند، افزود: برای همه مددجویان تحت پوشش بیمه‌ تامین اجتماعی دو میلیارد و ۳۳۳ میلیون تومان حق بیمه پرداخت می شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان کمک به شاخص‌ های بهداشتی در قالب برگزاری کلاس‌ های آموزشی با هدف پیشگیری از بیماری را از دیگر خدمات ارائه ‌شده به مددجویان در سال جاری عنوان کرد و گفت: برای برگزاری این کلاس‌ های آموزشی ۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها