بهزیستی، شناسایی مفقودان و گمشدگان معرفی ‌شده را آغاز کرد

بهزیستی شناسایی مفقودان و گمشدگان معرفی ‌شده را آغاز کرد

رییس مرکز پذیرش و هماهنگی گروه‌ های هدف سازمان بهزیستی کشور، از شناسایی مفقودان و گمشدگان معرفی ‌شده توسط اداره آگاهی به مراکز تحت نظارت بهزیستی با استفاده از پرونده الکترونیکی خدمت ‌گیرندگان ( UI ) خبر داد.

سازمان بهزیستی کشور، محمد مهدی امیری اظهار داشت: این اقدام با هماهنگی معاونت آمار و فناوری اطلاعات سازمان بهزیستی کشور صورت پذیرفته است.

امیری اضافه کرد: در فاز اول این دسترسی برای ادارات پذیرش و هماهنگی اعطا شده است و در فاز دوم با توسعه کیفیت خدمات، شناسایی مجهولین در دستور کار قرار می‌ گیرد.

افراد مجهول الهویه ارجاع شده به بهزیستی دو گروه هستند، گروه اول افراد مجهول ‌الهویه ای هستند که هویت دارند، اما هویت آن ها مشخص نیست.

به آن معنا که قبلا کارت ملی داشته، اما در شرایطی در خیابان رها شده و با حکم قاضی به بهزیستی ارجاع داده شده اند. گروه دوم نیز برخی افراد مجهول ‌الهویه هستند که هویت ندارند، مانند نوزادانی که در خیابان رها می شوند.

سازمان بهزیستی کشور پیش از این نیز خدماتی را به افراد مجهول الهویه ارائه می کرد، از آن جمله که با امضای تفاهم نامه در اسفند ۹۷ با سازمان بیمه سلامت برای پوشش بیمه بستری افراد مجهول‌ الهویه، در مجموع پنج هزار نفر از افراد مجهول الهویه از حمایت های مالی سازمان بیمه سلامت برخوردار شدند.

لینک منبع

مطالعه کنید
شناسایی ۲۶۸ کودک کار، در خراسان شمالی توسط بهزیستی
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها