۸۰ زندانی جرایم غیر عمد مالی آزاد می شوند

۸۰ زندانی جرایم غیر عمد مالی در عید غدیر آزاد می شوند

رییس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با هدف حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند در سراسر کشور، ۸۰ زندانی جرایم غیر عمد مالی در روز عید غدیر در قالب طرح آزادی زندانیان، آزاد می شوند.

حجت الاسلام احمد شرف خانی افزود: در اجرای این طرح که با حمایت خیرین نیکوکار، سازمان اوقاف و دیگر حمایت ‌های مردمی به انجام رسیده است، مبلغ ۲ میلیارد تومان جمع‌ آوری شده است.

شرف خانی با بیان اینکه اجرای این طرح شامل زندانیان متاهل و فاقد جرایم فساد اخلاقی، اعتیاد و جرایم غیر عمد مالی است، گفت: در اجرای این طرح زندانیانی که مرتکب جرایم غیر عمد مالی تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان شده و از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر می برند، آزاد شده و به کانون گرم خانواده های خود باز خواهند گشت.

حجت الاسلام شرف خانی با اشاره به اینکه طرح آزادی زندانیان در قالب دو مرحله به انجام خواهد رسید، افزود: این طرح شامل زندانیان بدهکار پرداخت مهریه نخواهد بود و صرفا برای افرادی بی بضاعتی است که دوران محکومیت مالی خود را سپری می کنند.

رییس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف با بیان اینکه اجرای این طرح موجب بازگشت آرامش به خانواده زندانیان آزاد شده خواهد شد، گفت: پس از اجرای طرح مرحله اول آزادی زندانیان نیازمند، مقدمات اجرای دومین بخش این طرح آغاز خواهد شد.

شرف خانی تصریح کرد: زندانیان یاد شده مربوط به استان های آذربایجان شرقی و غربی، فارس، اردبیل، اصفهان، بوشهر، چهارمحال بختیاری، مازندران، قم، کهکیلویه و بویر احمد و دیگر استان های کشور است.

مطالعه کنید
آغاز شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل، برای بازگشت به مدرسه

به گفته شرف خانی، در اجرای این طرح، بیشترین آمار زندانیان که آزاد خواهند شد، مربوط به استان فارس با ۱۶ نفر و کم ترین مربوط به استان های مرکزی و همدان است که در این دو استان دو زندانی آزاد خواهند شد.

حجت الاسلام شرف خانی با اشاره به راه اندازی مرکز امور خیریه سازمان اوقاف گفت: آسیب شناسی، دستگیری و حمایت از نیازمندانی که از هیچ پوشش حمایتی بهره مند نیستند، کاهش آسیب های اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و غیره از دیگر اهداف این مرکز است.

به گفته شرف خانی، مشارکت موسسات امور خیریه و رفع نیاز های منطقه ای نیازمندان با بهره مندی از ظرفیت های موجود آستان مقدس امام زادگان و ارئه خدمات معیشتی، حمایت از بیماران خانواده های نیازمند و کمک به امر تسهیل ازدواج ایتام و افراد بی سرپرست و بد سرپرست از جمله برنامه ها و اهداف این مجموعه خواهد بود.

شرف خانی با بیان اینکه ۸ هزار امام زاده در کشور وجود دارد، افزود: در اجرای این طرح، «مراکز امور خیریه» در سراسر کشور در کنار مراکز افق (اجتماعی، فرهنگی، قرآنی) در آستان امام زادگان با هدف ساماندهی و حمایت از نیازمندان ارائه خدمت خواهند کرد.

حجت الاسلام شرف خانی با بیان اینکه حمایت از آسیب دیدگان بلایای طبیعی و راه اندازی صندوق های قرض الحسنه از دیگر برنامه در دست اقدام است، اظهار داشت: خیرین نیکوکار و دیگر هم وطنان کشور در صورت تمایل می تواند، هدایای خود را برای اجرای طرح آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به عابر بانک شماره ۶۲۸۰۲۳۱۳۸۰۰۱۸۰۰۱ یا حساب شماره ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ عهده بانک مسکن به نام سازمان اوقاف و امور خیریه واریز کنند.

مطالعه کنید
وزیر دادگستری: سند ملی حقوق کودک تدوین شده است

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها