هشت هزار مددجوی بهزیستی قزوین در نوبت اشتغال قرار دارند

هشت هزار مددجوی بهزیستی قزوین در نوبت اشتغال قرار دارند

هشت هزار مددجوی تحت پوشش اداره کل بهزیستی قزوین پشت نوبت برای اشتغال قرار دارند که کارفرمایان می توانند، به ازای بکارگیری آن ها، تسهیلات قرض الحسنه دریافت کنند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین در این خصوص گفت: به کارفرمایان در ازای جذب یک نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی ۵۰۰ میلیون و تا سقف ۲ هزار میلیون ریال برای پنج نفر تسهیلات قرض الحسنه بانکی پرداخت می شود.

علیرضا وارثی افزود: میزان تسهیلات خود اشتغالی که تا سال گذشته به هر معلول متقاضی پرداخت می ‌شد، ۲۰۰ میلیون ریال بوده که این اعتبار در حال حاضر به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

وارثی اضافه کرد: اعتبار تسهیلات بانکی از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری، ۱۸۸ میلیارد ریال است که بر اساس ضوابط به مددجویان متقاضی واجد شرایط پرداخت می شود.

وارثی ادامه داد: این وام به تمام اقشار جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی از جمله افراد دارای معلولیت بانوان سرپرست خانوار و آسیب دیده اجتماعی، افراد بهبود یافته از اعتیاد تعلق می گیرد و افراد قبل از درخواست وام باید آماده سازی شغلی توسط تیم تخصصی و کارشناسان بهزیستی داشته و حتما در دوره های آموزش کسب و کار سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده باشند.

مدیر کل بهزیستی قزوین همچنین گفت: کارفرمایانی که نسبت به، بکارگیری جامعه هدف سازمان اقدام کرده و بر اساس قانون کار حقوق و مزایا پرداخت می کنند، حق بیمه سهم کارفرما ۲۳ درصد به مدت پنج سال به کارفرما پرداخت می شود.

این مسئول یادآور شد: مشکل و دغدغه اصلی ما در تامین اشتغال مددجویان، مهارت نداشتن و آموزش ندیدن آن ها است که باید با همکاری سازمان ها و نهاد هایی چون فنی و حرفه ای زمینه مهارت آموزشی آن ها را فراهم کرد.

مطالعه کنید
سالیانه ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار از چرخه حمایت بهزیستی خارج می شوند

مدیر کل بهزیستی قزوین افزود: در این راستا در سال جاری تقویت تعامل با فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی و میراث فرهنگی را دنبال می کنیم و هم اکنون نیز مذاکرات لازم برای عقد تفاهم نامه با این دستگاه ها انجام شده است.

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها