پاسخ سازمان غذا و دارو به کمبود داروهای اعصاب و روان

پاسخ سازمان غذا و دارو به کمبود داروهای اعصاب و روان

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، ضمن پاسخ به برخی اخبار مبنی بر کمبود داروهای اعصاب و روان گفت: داروی این بیماران به‌ میزان نیاز تامین‌ شده و بیماران نگرانی از این بابت نداشته باشند.

دکتر مهرعلیان با اشاره به اینکه روان پزشکان می ‌توانند، با خیال آسوده داروی بیماران خود را تجویز کنند، اظهار کرد: داروهای مورد نیاز به ‌اندازه کافی در بازار وجود دارد و نیازی به تهیه داروهای اعصاب بیش از تجویز پزشک نیست.

چرا که این داروها با تدابیر اندیشیده شده برای حداقل چند ماه آینده تامین ‌شده و بازار دارویی به‌ طور کامل رصد می‌ شود.

مهرعلیان گفت: تنها داروی بوسپیون دچار کمبود مقطعی شده بود که البته این دارو کم مصرف است و اقدامات لازم در جهت تامین آن انجام شده و به زودی در دسترس قرار می‌ گیرد.

داروی لیتیوم نیز به دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌ ها و عدم تامین ماده اولیه از سوی کشور های خارجی، دچار کمبود مقطعی شد و تا دو هفته آینده نیاز بازار تا پایان سال تامین می ‌شود.

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: مردم اطمینان داشته باشند که بازار دارویی کشور به صورت مستمر رصد و پایش و اقدامات و پیش بینی ‌های لازم در جهت تامین داروی مورد نیاز انجام شده است.

در مورد داروهای اعصاب و روان نیز قول می ‌دهیم، کمبودی در تهیه این داروها وجود نداشته باشد و بیماران می ‌توانند، داروهای خود را به‌ میزان تجویز پزشک معالج تهیه کنند.

مطالعه کنید
مشکلات داروسازان از حد گذشته است / چاره اندیشی کنید

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها