افزایش موقتی ازن در هوای تهران طی روز های پایانی هفته

افزایش موقتی ازن در هوای تهران طی روز های پایانی هفته

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، غلظت آلاینده ازن در روز های پایانی هفته به ‌طور موقت افزایش می ‌یابد.

پیش‌ بینی ‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ ها طی صبح امروز (۶ شهریور) به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو ها در این بازه زمانی است، همچنین با افزایش تابش نور خورشید در طول روز، برقراری جوی نسبتا آرام و فراهم بودن سایر شرایط لازم برای شکل‌ گیری آلاینده ازن، طی برخی ساعات بعد از ظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ بر غلظت این آلاینده افزوده می‌ شود که کاهش موقتی کیفیت هوا در برخی مناطق را به دنبال دارد.

به ‌تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات، افزایش ابر و وزش باد پیش‌ بینی می ‌شود که در بعضی اوقات سبب افزایش موقتی ذرات معلق می ‌شود.

از این ‌رو هم زمان با افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ ها در برخی ساعات امروز (۶ شهریور) انتظار می ‌رود که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی ساعات، در آستانه شرایط نامطلوب به ‌ویژه برای گروه‌ های حساس قرار گیرد.

با کاهش میزان ناپایداری جوی تا فردا (۷ شهریور) همراه با افزایش حجم ترافیک، تجمع موقتی آلاینده‌ ها طی برخی ساعات صبح دور از انتظار نیست، همچنین در برخی ساعات بعد از ظهر افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می‌ شود که نسبت به روز چهارشنبه بیشتر است.

از این ‌رو با توجه به افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ ها در برخی ساعات فردا انتظار می ‌رود در برخی اوقات شرایط ناسالم کیفیت هوا به ‌ویژه برای گروه‌ های حساس در بیشتر مناطق پایتخت برقرار شود، همچنین وزش باد در برخی ساعات، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد، همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

مطالعه کنید
آسیب جبران ‌ناپذیر آلودگی‌ ها به سطح جنگل

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۸، در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۰ همچنان در شرایط سالم است.

لینک منبع

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها

پربازدیدها